***  internetový časopis nejen pro ženy  ***  *** magazín životního stylu  ***  *** stárnutí je jediný způsob, jak žít dlouho ***

Dnes má svátek:


 
 Jak se chovat při přijímacím pohovoru

 Typy mužů (ne)závislých na sexu

 Dovolená s pojistkou

 Honba za úspěchem

  Čas na něžnost

  Příčiny manž. svárů

  Ach ty peníze

  Optimismus a veselá mysl

  Pozor na změny počasí

  Manželství - ano, či ne?

  Potíže se zrakem

  Síla humoru

  Prázdniny a cestování

  První dojem

  Podnikatelská etiketa

  Jak se vyhnout naschválům?

  Jak úspěšně komunikovat s okolím

  Každý chvilku tahá pilku

  Image

  Smích léčí

  Citáty k zamyšlení

  Zásady společenského chování

 

  RADY DO ŽIVOTA



Jak se chovat při přijímacím pohovoru
1. Nikdy se nenechte znervóznit
Pokuste se chovat zdánlivě normálně, i když to není jednoduché. Hlavně pokud se ucházíte o nějakou manažerskou pozici. Schopnost nepodléhat stresovým situacím se od vás očekává. Na takový pohovor je velmi důležité vhodně se obléct. Střízlivost, elegance a přirozenost, to jsou základní předpoklady pro pozitivní první dojem.
2. Nesnažte se upoutat pozornost za každou cenu
3. Nespoléhejte na to, že přijímací pohovor proběhne podle vašeho předpokladu
4. Pokaždé se na něj dobře připravte
Pozorně si projděte vlastní životopis, který jste odeslali a uvažujte, co by jste ještě mohli doplnit při osobním pohovoru. Zamyslete se nad firmou, co všechno o ní víte, nepotřebujete-li víc informací.
5. Nikdy se nenechte zaskočit
Přišel den "D" a jste nuceni odpovídat na zvídavé otázky. Jaké jsou nejčastější typy otázek ? - obecné osobní otázky - Tak co byste mi řekl o sobě ? - Buďte věcní a uspořádaní, neměli byste mluvit déle než 2 minuty.
- osobní otázky - Jaké si myslíte, že jsou vaše přednosti proti jiným kandidátům ? - Chraňte se odpovědi typu: "Nevím, neznám ostatní kandidáty". Jste dotazován na vědomostí si vlastní ceny, schopnosti "umět se prodat". Jaké vlastnosti považujete za svoji slabost ? - Kdo si není vědom žádné slabosti, je podezřelý. Snažte se odpovědět tak, že vzbudíte dojem upřímnosti a serióznosti.
- profesionálně profesní otázky - Jakého největšího úspěchu jste ve vašem dosavadním životě dosáhl ? - Zaměřte se na úspěchy, ale o nějakém "banálním" neúspěchu se rovněž můžete zmínit.
- motivační otázky - Čeho byste chtěl ve svém životě dosáhnout ? - Vyvarujte se říkat, že o vzdálené budoucnosti jste nikdy neuvažoval, že vlastně nevíte, co chcete dělat. Tím prozrazujete, že pouze jenom hledáte a váš další rozvoj ve firmě je nejistý. Jste sama proti sobě.
- doplňující otázky - Čemu byste se věnovala, kdybyste nemusela pracovat ? - Vyvarujte se odpovědi, že je to váš životní sen nic nedělat, mít rentu a jen se tak válet. Ukážete se jako lenoch.
6. Nikdy se nenechte zaskočit jakoukoli otázkou
To, kvůli čemu většina lidí chodí do zaměstnání, jsou peníze. Otázku výše platu si nechejme při přijímacím pohovoru až úplně na konec. Obecně platí zásada, kdo přijde s cenou jako první, prohrává. Mzda = cena. Cena za váš čas a kvalifikaci. Vězte, že každý má svou cenu, jde jen o to, vědět jakou, případně ji umět prosadit.

Typy mužů (ne)závislých na sexu
Sexuální apetence, je pojem vyjadřující chuť, zájem a touhu po sexuálním styku a po eroticko-sexuálních aktivitách. Určitá míra sexuální apetence je člověku vrozená. Během života ji však ovlivňuje mnoho faktorů, například hormonální stav, deprese, partnerské nebo sociální problémy.
Donchuán
Takový muž, protože je gentlemen každým coulem, si přece nepovede seznam milenek nebo jejich jména nesvěří diáři. Co kdyby některou z nich náhodou kompromitoval? Raději všechny oslovuje "Beruško". Je to jednoduché a bezpečné.
A jak takový muž končí? Pokud ho nezastřelí žárlivý manžel, nalézá jediné útočiště v domově důchodců. Nebo ho s postupujícím věkem milostné touhy opustí a manželka mu nakonec odpustí.
Dva v jednom
V jednom těle si připadají poněkud nesví. Potřebovali by, aby byli sice jeden, ale zároveň dva. Že to zní téměř schizofrenně? Vždyť to také rozpolcení osobnosti je. Milují totiž svou manželku i svou milenku úplně stejně. Když jsou se svou zákonnou chotí, vyčítají si, že zanedbávají milenku, v náručí milenky zase hovoří o manželce. Zkrátka nikdy nejsou spokojeni.
Podnikatel
Neradujte se, že ho máte doma. Není to muž, který hledá stále nové způsoby, jak váš společný milostný život obohatit, zlepšit. On sice stále přemýšlí, ale o tom, jak zvýšit zisk, neodvádět daně, kde koupit lepší technologii…což je na jedné straně chvályhodné, protože vám pak bez problémů zaplatí i dovolenou na Bahamách.
Nebezpečí , číhající v takovýchto podnikatelských rodinách, má dvě tváře. Zanedbávaná manželka si zpravidla myslí, že si její manžel našel milenku, nebo si sama najde milence.
Hledík
Tento typ muže zasedne k internetu, kde surfuje po sexystránkách. Velká zábava s ním není. Ti méně nároční se spokojí s prohlížením erotických magazínů nebo se sexuálně vyžívají před videem. Zdá se, že koukání na pornomodelky jim zcela stačí. Náprava takového muže není jednoduchá a ni příliš úspěšná. Zkusit to můžete důrazně a na rovinu, nebo diplomaticky ve svůdném prádle.

Dovolená s pojistkou
Jedeme k moři, do hor, na pracovní schůzku nebo návštěvu do zahraničí. Můžeme tam ucítit bolest zubu, zlomit si nohu nebo náhle onemocnět. Budeme proto potřebovat léky, možná i lékařskou péči. Co všechno bychom předtím měli vědět?
V platnosti jsou různé mezinárodní smlouvy, které garantují, že v případě úrazu či náhlého onemocnění bude občanům ČR poskytnuta nutná a neodkladná péče. Vždy je však potřebné se ještě před cestou seznámit s tím, jaký způsob úhrad a jaký rozsah péče z té či oné mezistátní smlouvy vyplývá. V jejich režimu je však potřeba počítat i s finanční spoluúčastí českého pacienta. Návrat zraněného nebo nemocného českého občana do vlasti garantují jen smlouvy s Německem a Slovenskou republikou. Bez cestovního zdravotního připojištění tedy bude muset český občan svoji dopravu domů z ostatních zemí uhradit. Pokud půjde o přepravu sanitním vozem nebo dokonce leteckým speciálem, může se jednat o velmi vysoké finanční částky.
Cestovní zdravotní pojištění má stanoveny sazby podle věku, charakteru cesty (turistická či pracovní) a geografických oblastí.

Honba za úspěchem
Lidé se většinou připravují na to, co budou dělat až… až našetří na auto, dům, až se probojují do vedoucí funkce, až děti vyrostou. Je to chyba, protože neumějí žít teď, neumějí se radovat z úspěchů, kterých dosáhli právě v této chvíli. A zítra to nemusí být přes veškerá očekávání lepší.
Velmi úspěšná kariéra s sebou nese nedostatek času pro partnera, psychické i fyzické vyčerpání a přepínání, špatný životní režim bez relaxace, ztráta zájmu o koníčky a sex. Výraznou manželskou krizi však může přivodit i krach podnikání, nezaměstnanost jednoho z partnerů. Obecně lze v těchto případech poradit - nepodléhat pasivitě, budovat si denní režim, nepřestávat hledat uplatnění, poradit se s psychologem či psychiatrem.

Čas na něžnost
Sex je zábava. Díky němu se můžeme zbavit stresu, uvolnit se a vnést do partnerského života harmonii a blízkost. Aby všechno vyšlo tak, jak má, najděte si na milování vhodný čas a místo. Samozřejmě náhodná "rychlovka" může váš vztah okořenit, ale lepší je prožít neunáhlené milování, když máte čas a prostor věnovat se jeden druhému naplno. Je úplně jedno, jestli na sex zvolíte čas ráno nebo večer, podstatné je, aby vám to oběma vyhovovalo. Partnerku určitě nepotěší, když se na ni "vrhnete" tehdy, když je už učesaná, upravená a připravená k odchodu. Muže zase nenadchne vyrušování během fotbalového finále. Skončí to spíš hádkou než pěkným milováním.

Co bývá příčinou manželských svárů
Děti
Osamostatní se, odejdou z domova a zůstane po nich prázdno, které muž ani žena nedokážou zaplnit společnými zájmy. Ale starosti jsou i s dospělými dětmi, které se neumějí v životě uplatnit. Jenže na výchovu je pozdě, a tak si zklamaní rodiče často vylévají vztek za pedagogické selhání jeden na druhém.
Zdravotní problémy
Mládí v dáli, do důchodu daleko a na krku vysoký tlak, cukrovka a za patami infarkt. S příznaky stárnutí na nejednoho muže či ženu dopadají deprese. Nezbývá než se pokusit plnohodnotně žít i s nemocemi. Uvidíte, že na stesky vám nezůstane čas.
Klimaktérium
Strašák každé ženy. Ale i v tomto případě platí, že strach má velké oči. Jeho příznaky, jako jsou zvýšené pocení, deprese, sklony k plačtivosti, ztráta sexuální apetence, poruchy udržení moči a podobně, se dají odstranit substituční léčbou, kterou předepíše každý gynekolog.
PADAM
Touto zkratkou se v odborných kruzích označují příznaky mužského "přechodu", který se projevuje poklesem hladiny pohlavních hormonů. Podezíráte-li svého manžela, dřívějšího elegána, že za jeho vystouplým bříškem a tenkými končetinami je jen přejídání a ležení na gauči, vězte, že za ztrátu svalové hmoty může i stárnutí. Ale i z podrážděného jezevce může hormonální léčba udělat dobře naloženého společníka.
Sex
S problémy v intimním životě se nesmiřujte a na sex nerezignujte. Poradit se s odborníkem jak na to, není žádná ostuda.
Jsem ještě mladý (á)!
Nudíte se svým dlouholetým partnerem? Nedovedete se ničím vzájemně překvapit? Toužíte být stále obdivováni a obletováni jako zamlada? Pak jste na nejlepší cestě jak hledat rozptýlení v náručí milenky či milence. Což může být občas vzrušující, ale s největší pravděpodobností to skončí katastrofou pro vaše manželství.

Ach ty peníze
Proč někdo miluje peníze a druhý jejich nadbytek ke spokojenosti nepotřebuje? Asi proto, že jsme každý jiný a do vztahu k penězům promítáme své city. Peníze nejsou jen platební prostředek na pokrytí povinných výdajů. Jejich prostřednictvím se pokoušíme uspokojit některé emocionální potřeby.
Pro mnohé z nás znamenají finance pocit jistoty a bezpečí. Jsou však jednotlivci, pro které tučné bankovní konto znamená moc, využívají příznivou finanční situaci k tomu, aby získali vliv, vládu a kontrolu nad ostatními. Někteří lidé zase považují peníze za prostředek, kterým si mohou koupit dostatek volného času, aby se svobodně věnovali oblíbenému koníčku. Uskutečňování vlastních zájmů je pro ně smyslem života a peníze samy o sobě pro ně nic neznamenají.
Náš postoj k penězům může být ovlivněn výchovou rodičů. Pokud se rodičům pravidelně nedařilo dodržovat finanční rozpočet, je více než pravděpodobné, že jejich děti to v dospělosti nebudou mít v zacházení s penězi lehké. Nejsou to ovšem jen vzory chování, které převezmeme od svých rodičů. Osvojíme si i jejich hodnotovou představu o penězích. Pokud se rodiče hnali jen za materiálním blahobytem a bohatství si cenili víc než mezilidské vztahy, není divu, když si i jejich děti odnesou do života přesvědčení, že předměty jsou víc než lidé.

Optimismus a veselá mysl
Netvařte se smutně a ustaraně. Vaše nálada a váš postoj k světu totiž ovlivňují úspěch víc, než si myslíte. Z vlastní zkušeností určitě víte, že pokud k práci přistupujete s radostí, jde vše daleko lépe. Ke zlepšení nálady přispívá také pohyb. Jděte na procházku, běhejte v parku, choďte plavat, cvičte . Dělejte, co vás baví, a hlavně si zakažte negativní náladu a černé myšlenky. I v nepříjemných věcech můžete nalézt klady. Ne nadarmo se říká, že všechno zlé je pro něco dobré.
Zkuste se usmívat a chovejte se tak, jako kdybyste byli velice úspěšní a spokojení lidé, kterým nic nechybí. Uvidíte, jak se váš život změní. Problémů sice neubude, ale začnete-li je řešit s nadhledem, bude to jednodušší, než jste zpočátku předpokládali.
Až vás zase někdy přepadne špatná nálady a nebudete mít chuť do žádné práce, vzpomeňte si na nějakou radostnou chvilku, anebo ještě lépe, zopakujte si ji.

Pozor na změny počasí
Mlha, sychravo, déšť, to je počasí, které může ovlivnit psychiku. Mnoho lidí může trpět při náhlé probíhajících změnách počasí zvýšenou únavou, sníženou koncentraci, silnou podrážděností. Zvýšená citlivost na počasí může hlavně při řízení automobilu znamenat zvýšené nebezpečí. Proto byste měli při řízení dodržovat následující rady:
  • plánujte dostatečné časové rezervy
  • vyjíždějte odpočati
  • vyhýbejte se dlouhým monotónním jízdám, zvláště u noční jízdy
  • naplánujte častější přestávky
  • udržujte bezpečnou vzdálenost
  • jezděte pomaleji
Při jízdě v mlze musíte pamatovat na to, aby jste byli schopni okamžitě zastavit vozidlo před nenadálou překážkou.
Nastává rovněž čas na "zimní přezutí". O nezbytnosti zimního obutí kol dnes asi už nikdo nepochybuje. V našem podnebním pásu motoristé zimní kola obouvají nejčastěji začátkem listopadu, přičemž platí, že pokud se tak učiní dříve, rozhodně se nic nestane.

Manželství - ano, či ne?
Statistiky poukazují na snížení počtu sňatků oproti roku 1990 na polovinu a mnozí mladí lidé volí volné svazky. Do devadesátých let volili mladí lidé jako hlavní formu soužití manželství. Přinášelo jim ekonomické výhody: novomanželské půjčky, přednostní přidělení bytu.
Dnes odkládají svatbu z důvodů profesních i seberealizačních. Lidé, kteří se odmítají ženit či vdávat, se svým způsobem bojí nudy a všednosti manželství. Chtějí být partnerem neustále přitahováni, říkají, že na vztah nepotřebují papír. Je to krásná idea, ale každý vztah, bez ohledu na to, je-li sezdaný, či ne, se vyvíjí, prožívá krize.
Psychologové tvrdí, že manželství je stabilnější než partnerství tzv. "na psí knížku". V krizích spíše vydrží. Přesto většina z nás končí v manželství. Podvědomí nám říká, že takový způsob života s partnerem a dětmi je nejlepší. Zdali pro další generace bude vzorem vztah bez sňatku, se můžeme jen dohadovat.

Potíže se zrakem
Technický prostředek jako je počítač nám sice neobyčejně obohatil náš život, zpřístupnil nám dříve těžko dosažitelný svět a taky přispěl k větší produktivitě práce. Tyto výhody jsou však doprovázeny některými zdravotními problémy zejména u osob, které tráví u obrazovky většinu své pracovní doby.
Odhaduje se, že asi 70% uživatelů výpočetní techniky mívá občasné potíže se zrakem a trpí bolestmi zad a z toho plynoucími bolestmi hlavy. Potíže se zrakem se projevují neurčitými bolestmi v očích, pálením či řezáním, zarudlými až oteklými víčky, zvýšeným slzením či naopak suchostí očí. Někdy je to taky přechodné oslabení ostrosti vidění a zamlžení pohledu. Tyto nepříjemné pocity mohou být spojeny s bolestmi hlavy. Potíže trvají většinou krátkou dobu, po skončení práce zpravidla rychle pominou.
Jak tedy předcházet zrakovým potížím:
- vhodné uspořádání pracoviště s počítačem
- vzdálenost monitoru od očí minimálně 40 cm, optimálně 60 cm /platí pro monitor o   úhlopříčce 14-15 palců, pro rozměrnější obrazovky musí být vzdálenost větší/
- horní okraj obrazovky má být ve výši očí, může být i níže, ale nikdy výše
- pracovník nemá mít v pohledovém poli výrazné jasné plochy, např. okno /nesedět čelem ,   ale ani zády k oknu/.

Síla humoru
"Mnozí se životem protloukají a ani je nenapadne, že s humorem by jim to šlo lépe."
Lawrence J.Peter
O humoru se v obchodním světě mluví čím dál víc. Zkoumal se názor vedoucích představitelů významných firem, a 80% z nich se domnívá, že zaměstnanci se smyslem pro humor odvádějí lepší práci než ti, kteří smysl pro humor nemají. Bohužel se taky vyjádřili, že ženy mají "nedostatek smyslu pro humor".
Humor je pravděpodobně nejlepší způsob jak se zbavit stresu a napětí.
Co tedy máte dělat, abyste se i vy naučila brát věci s humorem? Tady je několik rad:
- musíte rozpoznat co je humor a co nikoli
- uplatňujte svůj smysl pro humor
- ukažte ostatním, že máte smysl pro humor

Prázdniny a cestování
Přiblížil se čas vytoužené dovolené, určitě přemýšlíte, co všechno je třeba ještě zařídit, nakoupit. Před odjezdem na dovolenou si zkontrolujte termín odjezdu, platnost pasu, rezervaci místa. Pokud cestujete do zahraničí, poznamenejte si taky adresu našeho zastupitelského úřadu. Při cestě s cestovní kanceláří není na škodu zatelefonovat, zda se nemění termín odjezdu. Vyzvedněte si finanční hotovost a připravte platební kartu.
Před cestou je nejdůležitější uzavřít pojištění léčebných výloh. Z něho se hradí nezbytné náklady na ošetření při nenadálém onemocnění. I banální zdravotní problémy se mohou stát v cizině finančním problémem, proto je nutno na toto myslet již před odjezdem. Používáte-li pravidelně nějaké léky, nezapomeňte si je přibalit!
Před odjezdem nezatahujte žaluzie, rolety ani závěsy. Zbytečně můžete upozornit zloděje, že nejste doma a že se hned tak nevrátíte! Nechte na sebe kontakt příbuzným a zajistěte si vybírání poštovní schránky, zalévání květin. Zkontrolujte uzavření bytu, oken, balkonu. Ze sítě vypněte počítač, televizor, pračku atd. Uzavřete přívod plynu a hlavní uzávěr vody v bytě. Pak můžete v klidu "vyrazit" - šťastnou cestu!

První dojem
"Největších úspěchů dosáhnete, když budete působit dojmem úspěšného člověka."
Christopfer Leach
První dojem má obvykle dlouhé trvání. Výsledky průzkumů říkají, že na to abychom na člověka udělali co nejlepší dojem, máme čtyři minuty. Ze všeho nejdříve si lidé všimnou toho, co vidí - oblečení, vzhled, pohled očí, pohyby. Pak zaměří pozornost na to, co slyší - rychlost řeči, hlasitost, tón hlasu. Teprve pak začnou vnímat vlastní význam našich slov.
Víme sice, že nejdůležitější je to, co je uvnitř nás, ale z průzkumů vyplývá, že fyzicky atraktivní jedinci jsou všeobecně považování za inteligentnější, příjemnější a důvěryhodnější.
Ať už je to spravedlivé nebo ne, tak už to zkrátka ve světě obchodu chodí. A jak tedy dosáhnout, abyste byla co nejatraktivnější?
- správně zvoleným oblečením
- správným líčením

Podnikatelská etiketa
Náhodou se mi dostala do ruky tato knížka (od Jacqueline Dunckelové), která by měla být praktickou příručkou pro usnadnění a zlepšení mezilidských vztahů v podnikatelské sféře. Je rychlým a jednoduchým vodítkem k základní praktické etiketě v podnikání.
V podnikání se k sobě všichni - vedoucí pracovníci i řadoví zaměstnanci - mají chovat stejně zdvořile. Dobré chování začíná u úcty k sobě samému. Jednateli s úctou, váš projev tomu odpovídá: žena neztrácí svou ženskost a muž není méně mužný.
Zapamatujte si tři základní pravidla, která funguji vždy a všude:
1. Zlaté pravidlo - jednej s ostatními lidmi tak, jak bys chtěl, aby oni jednali s tebou.
2. Kouzelná slova - v obchodě a podnikání často opomíjená - prosím, děkuji Vám, výborně.
3. Jak se nesnáší olej s vodou, tak se s podnikáním nesnášejí drogy a alkohol.
Pravidla chování na pracovišti
Svým dobrým chováním a vystupováním ukážete šéfům i řadovým zaměstnancům, že máte sebedůvěru a jste profesionál. Podívejte se na několik základních pravidel:
- nadávky jsou v podnikání nepřípustné, stejně jako křik, pláč a jiné projevy ztráty sebekontroly
- špatnou náladu nechte doma, nepřenášejte ji na ostatní
- když se vám někdo s něčím svěří, ať osobně nebo pracovně, nechte si to pro sebe
- hlavně nedělejte klepy
- zdravte své spolupracovníky a odpovídejte na pozdrav
- respektujte soukromí ostatních, neposlouchejte cizí rozhovory a telefony
- hádají-li se dva, nepleťte se do toho
- ztratíte-li nervy, okamžitě se omluvte
- nadřízený by měl ostatním sdělit, jak si přeje být oslovován
- čím vyšší funkce, tím by chování a vystupování mělo být lepší.

Jak se vyhnout naschválům?
Hádáte se kvůli každé maličkosti? Nechce ani jeden z vás ustoupit? Různé spory "otravují" život mnoha manželům. Drobné roztržky a naschvály jsou přirozeným důsledkem přerušené manželské komunikace. A přitom se dá nedorozumění někdy velmi snadno předejít - stačí o svých pocitech mluvit. Místo abyste si s partnerem na rovinu řekli, co vám v tu chvíli na jeho chování vadí, provedete mu něco, o čem bezpečně víte, že mu zkazí náladu. Naschvály vztah a rodinnou pohodu bezpečně hubí. Pomoci může psycholog z rodinné poradny. Pozor na tipy "dobrých kamarádek a kamarádů", kteří svými "zaručenými" radami mohou spíše ublížit. Proto raději drobné naschvály elegantně přehlédněte nebo vtipně okomentujte. Malá pomsta může být sladká a mít i výchovný efekt, jen když ji provedete s vtipem, nikoli se vztekem.

Jak úspěšně komunikovat s okolím
"Chovejte se zakřiknutě a prohrajete. Chovejte se sebejistě a vyhrajete."
Robert Pante
Ženy se někdy v porovnání s muži vyjadřují méně důrazně a mají větší sklony podřizovat se vůli ostatních. Připravuji se tak o příležitost, aby je lidé brali skutečně vážně a aby na ně pohlíželi jako na profesionálky. Příliš se omlouvají, kličkují a opatrně se vyjadřují. Jindy jsou příliš upovídané. Kladou mnoho zbytečných otázek. Při jednání mají nevýrazný hlas.
To vše jsou studie chování žen v pracovních kolektivech.

Každý chvilku tahá pilku
Proč jsou domácí práce považovány za "ženské"? Vždyť žena chodí většinou do práce stejně jako muž. Proč nám muži nepomáhají ? Nezavinily jsme si to samy ? Tady je několik chyb, které děláme aniž si to uvědomujeme.
1. Než bych se dočkala, raději si to udělám sama - to je zásadní chyba !
Chceme-li, aby nám partner pomáhal, musíme být trpělivé.
2. Dělat ze sebe soběstačnou - proč ?
Pokud vám partner nabídne pomoc, neváhejte a jeho pomoc přijměte. Nevadí, že bude třeba nešikovný, jeho snahu musíte patřičně ocenit.
3. Nutit ho do činnosti, které nenávidí - ne !!
Jestli chcete dosáhnout trvalé dělby práce, je třeba vypozorovat co by ho mohlo bavit. Musí sám zjistit, že něco dělá lépe než vy. Proto rada - ať každý z vás dělá to, co umí lépe !
4. Podceňovat a nechválit - největší chyba !!!
To je nejlepší způsob, jak dělby práce nedosáhnete. Myslete na to, že učený z nebe nespadl. Vždyť ti naši chlapi nejsou tak nešikovní, jak si některé z nás myslí. Jen jim někdy chvíli trvá, než si najdou ten správný systém. Pak jsou na sebe pyšní a čekají na naši pochvalu a obdiv. Tak proč jim nevyhovět ?

Image
Toto slovo se v posledních letech ozývá tak často, že už zdomácnělo a my si už ani nedokážeme vybavit jeho českou podobu. Tak co to je image ? Správně by se mělo charakterizovat jako prezentace našich vnitřních hodnot. Image zásadně ovlivňuje náš vnitřní pocit spokojenosti se sebou samým. Tady je návod, jak se zalíbit lidem:
- zajímejte se o lidi
- usmívejte se
- pamatujte si jména a oslovujte je
- buďte pozorní posluchači
- hovořte o všem co zajímá druhého
- buďte vždy seriózní.
Lidé si velmi potrpí na první dojem. Být dobře a elegantně oblečená je velmi důležité. Právě tady platí: "Šaty dělají člověka". Vhodný oděv někdy dělá divy, důležitá je - vkusnost, upravenost, kvalita materiálu, funkčnost a vlastní styl.
Ženy se již tradičně chtějí líbit, být elegantní a půvabné. A to je dobře. Na co by žádná žena neměla nikdy zapomenout :
- vhodně volený střih svého oděvu
- vhodnou barevnost použitých materiálů
- praktický a pohodlný materiál - udržovat oděv v naprosté čistotě
- používat vhodnou obuv
- nepoužívat přemíru doplňků /šperky, brože/
- vhodně volit účes a nalíčení
- nesnažit se za každou cenu "omládnout"
"Vkusné je to, co nám přináší dobrý pocit a čím nezpůsobujeme nepříjemný pocit druhým lidem".

Smích léčí
Veselá mysl - polovina zdraví, říkali už naši předkové. Praxe ukazuje, že smích má pozitivní vliv na dýchání, činnost svalstva, na krevní oběh i nervovou soustavu.Pokud se několik minut s chutí smějete, váš organismus to pocítí jako kvalitní aerobní cvičení. Humor je možné využít i jako prevenci zápalu plic, a dokonce i při léčbě pacientů s těžkým onemocněním. Právě pro ně je velmi užitečnou terapii.
/Zdroj - výzkum jedné z bonnských klinik/

Citáty k zamyšlení
Mít ve všem pravdu je spolehlivý znak hlouposti. M. de Montaigne
Musíš žít pro druhého, chceš-li žít pro sebe. L.A.Seneca
Lidé se nenávidí pro své zápory, místo aby se milovali pro své klady. Hekatón z Rhodu
Život se podobá knize. Blázen v ní letmo listuje, moudrý při čtení přemýšlí, poněvadž ví, že ji může číst jen jednou. J.Paul
Radost vstupuje do našeho života, když máme co dělat, co milovat, a v co doufat. J.Addison
Štěstí je to jediné, co můžeme dávat, aniž bychom to měli. Don J.Halen
Svět je zrcadlo. Mračte se do něho a bude se na vás také mračit, zasmějte se a bude vám veselým a hravým společníkem. W.M.Thackeray

Zásady společenského chování
Pravidla společenského chování by jsme měli ovládat všichni. Bohužel se stále častěji setkáváme s lidmi kteří o slušném chování nemají ponětí. Uveďme si tedy hlavní zásady společenského chován :
Pozdrav - je jedním z dobrých projevů. Základní pravidlo je, že muž zdraví ženu. Muž nikdy nesmí zdravit s cigaretou v ústech nebo s rukama v kapsách.
Oslovení - je vhodné, abychom partnera rozhovoru oslovovali. Pokud neznáme příjmení, oslovujeme pane , paní a použijeme vykání.
Představován í - při různých příležitostech se seznamujeme s novými lidmi a je třeba, abychom se navzájem představili. Ten, kdo představuje dosud se neznající osoby, dodržuje tato pravidla: vždy je třeba představit muže ženě, mladšího staršímu, postavením nižšího vyššímu.
Takt - to je vlastnost, bez které se kulturní člověk neobejde. Být taktní znamená umět se vžít do situace člověka, s nímž komunikujeme, a chovat se tak, jak bychom chtěli, aby se druzí ve stejné situaci chovali k nám.
Ohleduplnost - je to schopnost usměrňovat své jednání podle potřeb a přání druhých lidí.
Úcta k lidem - je nezbytným předpokladem vytvoření vztahů, umožňujících dobré soužití.



 

Kam s penězi
Rodinné finance
Postřehy
Životní styl
Péče o tělo
Civilizační choroby
Rady do života
Domácí rádce
Údržba bytu
Péče o domácnost
Vaříme
DIA
Z kuchyně babiček
Tvorba mladých
Tipy na výlet
Kuriozity
O mně
Archiv



spolupráce s
finanční a ekonomické poradenství

webmaster